Långa banan 7,4km, mellanbanan 2,1km, korta banan 800m, minibanan 400m


  • Datum: 2024-05-14 17:30
  • Plats Tenvik, Sverige (Karta)

Tyvärr, registreringen är avslutad.

Beskrivning

På långa och mellanbanan tillämpas tidshandikapp på mini och korta startar man åldersvis. Motionsklass utan tidtagning.

 


81st deltog i de olika klasserna i 




Vårcupens sjätte deltävling




Tenviksrundan




PlaceringLånga Banan 7,4kmHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoä.







1Daniel Van der Veer8,1539,4247,57930
2Susanne Hjert16,1534,1050,25529
3Thomas Bergström9,1041,5851,081028
4Hans-Erik Andersson16,4535,0451,49627
5Fredrik Nilsson0,3551,1851,531326
6Gunnar Edström0,0052,0752,071425
7Anton Olsson19,0033,0852,08424
8Alexander Nilsson8,4043,3352,131123
9Thomas Larsson13,3039,0552,35822
10Jakob Hammar-5,0057,5052,501521
11Emilie Gröterud22,4530,2853,13120
12Per Schullström18,0035,3353,33719
13Johan Nilsson22,4530,5653,41318
14Fredrik Andrée23,3030,4454,14217
15Jón Indridasson12,4544,2957,141216
16Jenny Gunnegård-9,0071,3162,311615







PlaceringPromenad/Motion Poäng










1Pia Lindqvist30



2Hardy Börås29



3Pelle Linderberg28



4Hilda Jonsdottir27










PlaceringMellanbananHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoäng

2,1KM




1Albert Eriksson2,309,1111,41130
2Alma Albinsson2,009,4311,43229
3Lea Rönnqvist0,0012,2712,27428
4Alice Andersson-1,0013,3212,32627
5Alva Edoff1,0011,5112,51326
6Elvira Olbacke1,0012,4913,49525
7Henry Opperman-1,0016,3515,35724







PlaceringKorta bananPoäng










1Ludvig Hedefuhr30



2Alfons Hurmalainen29



3Hugo Flink28



4Ella Rönnqvist27



5Moa Lindqvist26



6Axel Eriksson25



7Thea Lidén24



8Nora Ankerud23



9Julian Karlsson22



10Wilma Lindqvist21



11Melissa Havolli20



12Karl Johansson19



13Bentley Opperman18



14Edith Ekenbäck17



15Isabella Ludwig Kullander16



16Tindra Johansson15



17Olivia Runesson14










PlaceringMini bananPoäng










1Lovis Vestlund30



2Malte Eriksson29



3Venessa Havolli28



4Ludwig Persson27



5Erik Flink26



6Elina Gillstedt25



7Hasse Sillén24



8Axel Mellqvist23



9Algot Olsson22



10Molly Hurmalainen21



11Hilma Hurmalainen20



12Tora Davidsson Andersson19



13Hilda Sallmén18



14Björn Nilsson17



15Oscar Olbacke16



16Eddie Luthander15



17Elsa Hurmalainen14



18Alfred Eriksson13



19Konrad Johansson12



20Tuva Ankerud11



21Isac Flink10



22Ida Runesson9



23Molly Frohm8



24Ejra Flink7



25Arvid opperman6



26Matteo Lennartsson5



27Thilda Lidén4



28Fridolf Oregran3



29Elmer Holdö2



30Teia Holdö1



31Polly Edoff1



32Vera Eriksson1



33Agnes Rand1



34Luna Andersson1



35Levi Hedefuhr1



36Ellie Edoff1



37Julius Eriksson Jacobsen1











Med reservation för eventuella felstavningar och andra felskrivningar.