Långa banan 6,1km, Mellanbanan 2km (OBS! Mellanbanan har annan sträckning och är nu 2.5km) Korta Banan 800m, Minibanan 400m, Motionsklass utan tidtagning.


  • Datum: 2023-05-16 17:30
  • Plats Smolmarks skola (Karta)
  • Mer information: Skyltat från väg 172 vid Vännacka

Tyvärr, registreringen är avslutad.

Beskrivning

På Långa banan och mellanbanan tillämpas tidshandikapp, på Korta och Mini startar man i åldersvis. Motionsklass utan tidtagning.

 

 


78st deltog i de olika klasserna i 




Vårcupens sjunde deltävling




Smolmarksrundan




PlaceringLånga Banan 6,1kmHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoä.







1André Ivarsson8,3030,3539,05430
2Noel Fredriksson14,0528,5142,56229
3Niclas Pettersson10,4032,2243,02528
4Per Schullström14,2029,5443,14327
5Ville Johansson16,0027,4343,43126
6Thomas Larsson11,2032,3443,54625
7Lena Hammar10,1033,5044,00724
8Annika Larsson8,4035,4744,27923
9Mathias Hurtig10,0034,4244,42822
10Linda Pettersson8,1536,4444,591021
11Ann-Christin Gunnegård2,0043,4045,401220
12Fredrik Nilsson4,5040,5445,441119







PlaceringPromenad/Motion Poäng










1Jenny Gunnegård30



2Caisa Andersson29



3Hanna Johansson28



4Maria Gunnegård27










PlaceringMellanbananHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoäng

2,5KM




1Nora Olsson0,0017,0817.08630
2Alma Johansson0,4516,2417,09229
3Alfons Albinsson2,1515,3317,48128
4Elvira Olbacke0,4517,0617,51327
5Vidar Eriksson1,3017,0618,36326
5Linus Hammar1,3017,0618,36326
7Elton Nilsson0,3018,2418,54924
8Sigge Johansson1,4517,1619,01723
9Melker Pettersson1,4517,1919,03822
10Alva Edoff0,4518,2419,09921
11Ella Fredriksson0,4519,1520,001120
12Daniel Jonsson0,0020,1420,141219
13Annie Olsson0,0021,0321,031318
14Marie Aldingsson0,0021,0821,081417
15Sandra Carlsson0,0021,1121,111516
16Alice Andersson0,0022,1922,191615







PlaceringKorta bananPoäng










1Axel Eriksson30



2Hugo Flink29



3Thea Lidén28



4Elwin Rundin27



5Ebbe Schlyter26



6Nora Ankerud25



7Wilma Hammar24



8Edith Ekenbäck23



9Isabella Ludwig Kullander22



10Isabell Ivarsson21










PlaceringMini bananPoäng










1Elina Gillstedt30



2Teia Holdö29



3Leon Rundin28



4Molly Hurmalainen27



5Elvis Nilsson26



6Erik Flink25



7Algot Olsson24



8Thilda Lidén23



9Moa Lindqvist22



10Tora Davidsson Andersson21



11Luna Andersson20



12Malte Eriksson19



13Alexander Lidén18



14Alfred Eriksson17



15Mounirou Spännare16



16Tyra Pettersson15



17Björn Nilsson14



18Oscar Olbacke13



19Axel Mellqvist12



20Filippa Olsson11



21Annie Ivarsson10



22Oliver Hilmersson9



23Isac Flink8



24Gabriella Olsson7



25Leonore Rand6



26Liam Arenö5



27Polly Edoff4



28Elliot Eriksson Jacobsen3



29Michelle Rand2



30Ejra Flink1



31Julius Eriksson Jacobsen1



32Molly Frohm1



33Liv Nilsson1



34Ronja Olsson1



35Tuva Ankerud1



36Rokhaya Spännare1











Med reservation för eventuella felstavningar och andra felskrivningar.