Långa banan 7,1km, Mellanbanan 2,5km (inte 2km som i programmet), Korta Banan 800m, Minibanan 400m, Motionsklass utan tidtagning.


  • Datum: 2023-05-09 17:30
  • Plats Tjolitta (Karta)
  • Mer information: Skyltat från E18 vid Svensbyn

Tyvärr, registreringen är avslutad.

Beskrivning

På Långa banan och mellanbanan tillämpas tidshandikapp, på Korta och Mini startar man i åldersvis. Motionsklass utan tidtagning.

 


77st deltog i de olika klasserna i 




Vårcupens sjätte deltävling




Sandvadsrundan




PlaceringLånga Banan 7,1kmHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoä.







1Per-Gunnar Andersson18,5032,3451,24130
2Ville Johansson18,1534,1652,31229
3Magnus Andersson14,3038,0252,32528
4Per Schullström16,2036,3152,51327
5Niklas Hammar14,2538,3352,58626
6Mathias Hurtig11,0042,5553,55725
7Fredrik Nilsson4,2049,4554,05924
8Noel Fredriksson16,3537,5154,26423
9Annika Larsson9,2045,2954,49822
10Ann-Christin Gunnegård1,5554,5556,501021







PlaceringPromenad/Motion Poäng










1Wolfgang Strömner30



2Maria Karlsson Ek29



3Jenny Gunnegård28



4Anders Hammarström27



5Maria Gunnegård26



6Pelle Linderberg25



7Caisa Andersson24



8Julia Karlsson Ek23



9Kerstin Strandlund22



10Lennart Strandlund21



11Siv Lennartsson Börås20



12Hardy Börås19



13Hilda Jonsdottir18



14Christer Andersson17










PlaceringMellanbananHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoäng

2,5KM




1Alfons Albinsson2,0017,1219,12130
2Ella Fredriksson0,3018,5319,23429
3Linus Hammar1,3018,1519,45228
4Alma Albinsson1,4518,2520,10327
5Elvira Olbacke0,3019,5420,24526
6Timian Tjensvoll0,4523,3424,19625
7Alice Andersson0,0024,2224,22724
8Daniel Jonsson0,4526,3527,18823







PlaceringKorta bananPoäng










1Hugo Flink30



2Thea Lidén29



3Nora Ankerud28



4Wilma Lindqvist27



5Elwin Rundin26



6Arvid Pettersson25



7Wilma Hammar24



8Julian Karlsson23



9Amanda Schullström22



10Juni Karlsson21



11Edith Ekenbäck20



12Isabella Ludwig Kullander19



13Ella Marie Tjensvoll18










PlaceringMini bananPoäng










1Molly Hurmalainen30



2Teia Holdö29



3Mounirou Spännare28



4Erik Flink27



5Elvis Nilsson26



6Moa Lindqvist25



7Malte Eriksson24



8Thilda Lidén23



9Luna Andersson22



10Algot Olsson21



11Elina Gillstedt20



12Axel Mellqvist19



13Oscar Olbacke18



14Tyra Pettersson17



15Leon Rundin16



16Elliot Eriksson Jacobsen15



17Elliot Fredriksson14



18Oliver Hilmersson13



19Leonore Rand12



20Hilma Hurmalainen11



21Liva Hagström10



22Björn Nilsson9



23Isac Flink8



24Rokhaya Spännare7



25Ejra Flink6



26Liv Nilsson5



27Michelle Rand4



28Judith Dahlström3



29Tuva Ankerud2



30Eddie Luthander1



31Almar Olsson1



32Elsa Hurmalainen1











Med reservation för eventuella felstavningar och andra felskrivningar.