Långa banan 6,1km Mellanbanan 2km Korta Banan 800m Minibanan 400m -----OBS! På grund av underlaget och allas säkerhet kan banorna komma att behövas dras om. Samling kommer oavsett ske på Sillebottens badplats.


  • Datum: 2023-04-04 17:30
  • Plats Sillebotten, Sverige (Karta)
  • Mer information: Samling vid Sillebottens badplats. Skyltat från E18 Myrås.

Tyvärr, registreringen är avslutad.

Beskrivning

På Långa banan och mellanbanan tillämpas tidshandikapp, på Korta och Mini startar man i åldersvis. Motionsklass utan tidtagning.

 


54st deltog i de olika klasserna i 




Vårcupens första deltävling




Ostekasa




PlaceringLånga Banan 6,1kmHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoäng







1Magnus Andersson7,0031,4538,45330
2Ville Johansson11,3527,2038,55129
3Mathias Hurtig6,4534,4441,29628
4Niklas Hammar11,0530,3241,37227
5Annika Larsson6,0035,4741,47726
6Ann-Christin Gunnegård1,5540,0341,581025
7Jan Eide10,4031,5042,30424
8Per-Anders Fredriksson10,0032,3342,33523
9Maria Karlsson Ek2,0540,3142,361122
10Mohammad Al Awad3,5039,0442,54821
11Fredrik Nilsson3,5039,1743,07920
12Gunnar Edström0,5043,1244,021219







PlaceringPromenad/Motion Poäng










1Maria Gunnegård30



2Anders Hammarström29



3Jenny Gunnegård28



4Christer Andersson27










PlaceringMellanbananHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoäng

2KM




1Alma Albinsson1.0010,3111,31130
2Alva Edoff0,0011,3211,32229
3Ella Fredriksson0,0011,4311,43428
4Elvira Olbacke0,3011,3912,09327
5Linus Hammar1,0011,4812,48526
6Alice Andersson0,0013,0913,09625
7Julia Karlsson Ek0,0013,1913,19724







PlaceringKorta bananPoäng










1Thea Lidén30



2Wilma Hammar29



3Nora Ankerud28



4Elwin Rundin27



5Wilma Lindqvist26



6Wilgot Persson25



7Isabella Ludwig Kullander24



8Ella Marie Tjensvoll23










PlaceringMini bananPoäng










1Rokhaya Spännare30



2Elliot Fredriksson29



3Teia Holdö28



4Leon Rundin27



5Elvis Nilsson26



6Algot Olsson25



7Vilmer Ådefors Brunzell24



8Tora Davidsson Andersson23



9Moa Lindqvist22



10Mounirou Spännare21



11Ludwig Persson20



12Axel Mellqvist19



13Polly Edoff18



14Luna Andersson17



15Liva Hagström16



16Liam Arenö15



17Oscar Olbacke14



18Karl Johansson13



19Tuva Ankerud12



20Tindra Johansson11



21Björn Nilsson10



22Oliver Hilmersson9



23Thilda Lidén8