Långa banan 7,8km, Mellanbanan 2,1km, Korta Banan 800m, Minibanan 400m, Motionsklass utan tidtagning.


  • Datum: 2023-04-25 17:30
  • Plats Norane, Sverige (Karta)
  • Mer information: Skyltat från E18 mot Ristakan

Tyvärr, registreringen är avslutad.

Beskrivning

På Långa banan och mellanbanan tillämpas tidshandikapp, på Korta och Mini startar man i åldersvis. Motionsklass utan tidtagning.

 


65st deltog i de olika klasserna i 




Vårcupens fjärde deltävling




Noranetjärn Runt




PlaceringLånga Banan 7,8kmHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoä.







1Johan Nilsson10,0042,1052,10630
2Magnus Andersson13,2039,3552,55429
3Ville Johansson18,4035,0553,45128
4Per Schullström16,2037,3453,54327
5Noel Fredriksson17,0037,2054,20226
6Per-Anders Fredriksson13,4041,2055,00525
7Annika Larsson9,2545,3855,03824
8Ann-Christin Gunnegård1,5553,1755,121023
9Mathias Hurtig11,2044,0255,22722
10Fredrik Nilsson4,1552,1056,25921
11Henrik Sköllerhag0,0060,4560,451120







PlaceringPromenad/Motion Poäng










1Jenny Gunnegård30



2Hardy Börås29



3Pelle Linderberg28










PlaceringMellanbananHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoäng

2,1KM




1Alma Johansson0,0011,4011,40730
2Clara Karlsson Ek0,4510,5811,43329
3Linus Hammar1,1510,4712,02228
4Elvira Olbacke0,4511,2312,08527
5Timian Tjensvoll0,4511,3412,19626
6Alva Edoff0,4511,4612,31825
7Julia Karlsson Ek0,0012,4112,411024
8Melker Ådefors2,1510,3312,48123
9Ella Fredriksson0,4512,1813,03922
10Alma Albinsson2,0011,1613,16421
11Alice Andersson0,0013,5913,591120
12Elvira Johansson Vikberg0,0015,2915,291219







PlaceringKorta bananPoäng










1Thea Lidén30



2Wilgot Persson29



3Nora Ankerud28



4Elwin Rundin27



5Wilma Hammar26



6Wilma Lindqvist25



7Edith Ekenbäck24



8Julian Karlsson23



9Cornelis Dahlström22



10Isabella Ludwig Kullander21



11Ella Marie Tjensvoll20



12Juni Karlsson19



13Nova Johansson18










PlaceringMini bananPoäng










1Rokhaya Spännare30



2Teia Holdö29



3Elvis Nilsson28



4Thilda Lidén27



5Vilmer Ådefors Brunzell26



6Tora Davidsson Andersson25



7Mounirou Spännare24



8Ludwig Persson23



9Tyra Pettersson22



10Algot Olsson21



11Leon Rundin20



12Moa Lindqvist19



13Leonore Rand18



14Oscar Olbacke17



15Axel Mellqvist16



16Wilmer Johansson15



17Elliot Fredriksson14



18Luna Andersson13



19Molly Frohm12



20Björn Nilsson11



21Michelle Rand10



22Liv Nilsson9



23Liva Hagström8



24Judith Dahlström7



25Tuva Ankerud6



26Fridolf Oregran5











Med reservation för eventuella felstavningar och andra felskrivningar.