Långa banan 6km mellanbanan 2,1km korta banan 800m minibanan 400m


  • Datum: 2024-04-09 17:30
  • Plats Norane, Sverige (Karta)

Tyvärr, registreringen är avslutad.

Beskrivning

 


64st deltog i de olika klasserna i 




Vårcupens premiärtävling





Norane




PlaceringLånga Banan 6kmHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoä.







1Moa Bergström5,4034,4040,20830
2Annika Larsson5,5035,1040,40929
3Hans-Erik Andersson11,1029,4040,50428
4Emilie Gröterud16,1024,5241,02127
5Johan Nilsson15,2525,5141,16326
6Hampus Svensson16,2525,1041,35225
7Jón Indridasson8,4532,5941,44724
8Thomas Bergström5,3036,2541,551023
9Robert Bergström4,4038,0242,421122
10Thomas Larsson11,3532,0943,44621
11Magnus Andersson13,5031,4445,34520
12Fredrik Nilsson1,5545,0146,561219
13Jenny Gunnegård0,0051,0651,061318







PlaceringPromenad/Motion Poäng










1Ann-Christin Gunnegård30



2Hilda Jonsdottir29



3Emelie Lindqvist28



4Hardy Börås27



5Monica Einarsson26



6Christer Andersson25



7Maria Karlsson Ek24



8Anders Hammarström23










PlaceringMellanbananHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoäng

2KM




1Alva Edoff1,0010,4611,46430
2Alma Albinsson2,009,5511,55229
3Alfons Albinsson2,159,4612,01128
4Clara Karlsson Ek1,4510,2712,12327
5Ella Fredriksson1,0011,2712,27526
6Elvira Olbacke1,1511,4012,55625
7Henry Opperman0,0015,0615,06724
8Alice Andersson0,0015,1015,10823







PlaceringKorta bananPoäng










1Julian Karlsson30



2Thea Lidén29



3Hugo Flink28



4Bentley Opperman27



5Alfons Hurmalainen26



6Wilma Hammar25



7Nora Ankerud24



8Wilma Lindqvist23



9Ludvig Hedefur22



10Isabella Ludwig Kullander21



11Tilley Warg20










PlaceringMini bananPoäng










1Lovis Vestlund30



2Elina Gillstedt29



3Moa Lindqvist28



4Vilmer Ådefors Brunzell27



5Erik Flink26



6Thilda Lidén25



7Tora Davidsson Andersson24



8Ludwig Persson23



9Hilda Sallmén22



10Arvid opperman21



11Björn Nilsson20



12Elliot Fredriksson19



13Hilma Hurmalainen18



14Teia Holdö17



15Liva Hagström16



16Oscar Olbacke15



17Elsa Hurmalainen14



18Molly Frohm13



19Tuva Ankerud12



20Lennox Warg11



21Elmer Holdö10



22Polly Edoff9



23Leia Hagström8



24Fridolf Oregran7











Med reservation för eventuella felstavningar och andra felskrivningar.