Långa banan 7,5km, Mellanbanan 2km, Korta Banan 800m, Minibanan 400m, Motionsklass utan tidtagning.


  • Datum: 2023-08-22 17:30
  • Plats Leverhögen 102 (Karta)
  • Mer information: Skyltat från E18 mot Sillegårdsed samt från Årjäng mot Sommarvik.

Tyvärr, registreringen är avslutad.

Beskrivning

 


93st! deltog i de olika klasserna i 




Höstcupens tredje deltävling




Leverhögen




PlaceringLånga Banan 7,5kmHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoä.







1Per-Anders Fredriksson11,4538,3150,16830
2Wilhelm Myhrén12,0038,2350,23729
3Magnus Andersson13,3036,5550,25628
4Johan Nilsson16,4533,5150,36327
5Gunnar Edström0,0051,3251,321526
6Daniel Jansson21,0030,3451,34225
7Lena Hammar11,0040,3951,391024
8Jón Indridasson8,4543,0751,521123
9Noel Fredriksson15,4036,4552,25422
10Linus Jonsson24,1528,1452,29121
11Fredrik Nilsson1,4551,0852,531320
12Kristian Lindberg1,4551,1052,551419
13Per Schullström16,3036,4553,15518
14Alexander Nilsson9,4046,2756,071217
15Jakob Hammar0,3055,4456,141616
16Ville Johansson18,3039,0457,34915







PlaceringPromenad/Motion Poäng










1Ann-Christin Gunnegård30



2Zandra Persson29



3Maria Gunnegård28



4Maria Karlsson Ek27



5Therese Persson26



6Hilda Jónsdottir25



7Jenny Gunnegård24










PlaceringMellanbananHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoäng

2KM











1Malte Pettersson1,3011,0012,30430
2Louisa Pettersson1,3011,2112,51629
3Linnea Pettersson3,009,5812,58128
4Ville Pettersson2,3010,4413,14327
5Ella Fredriksson0,3012,4613,161226
6Sara Pettersson1,3011,5013,20725
7Linus Hammar1,3011,5313,23824
8Alfons Albinsson3,0010,2413,24223
9Fanny Andersson1,0012,2513,251122
10Alma Albinsson2,1511,1513,30521
11Elvira Olbacke1,3012,1313,43920
12Robert Bergström0,3013,1713,471319
13Alva Edoff1,3012,2213,521018
14Alice Andersson0,0014,2414,241517
15Daniel Jonsson0,3013,5414,241416
16Elton Nilsson0,3016,1516,451615
17Melker Pettersson2,1519,2121,361714







PlaceringKorta bananPoäng










1Bentley Opperman30



2Hugo Flink29



3Arvid Pettersson28



4Thea Lidén27



5Wilgot Persson26



6Nora Ankerud25



7Wilma Hammar24



8Wilma Lindqvist23



9Edith Ekenbäck22



10Isabella Ludwig Kullander21



11Henry Opperman20










PlaceringMini bananPoäng










1Teia Holdö30



2Molly Hurmalainen29



3Elina Gillstedt28



4Elvis Nilsson27



5Vilmer Ådefors Brunzell26



6Ludwig Persson25



7Rokhaya Spännare24



8Lovis Vestlund23



9Alfons Hurmalainen22



10Thilda Lidén21



11Arvid Opperman20



12Moa Lindqvist19



13Axel Mellqvist18



14Wilda Myrell17



15Tora Davidsson Andersson16



16Elliot Fredriksson15



17Malte Eriksson14



18Erik Flink13



19Molly Frohm12



20Liva Hagström11



21Hilma Hurmalainen10



22Mounirou Spännare9



23Alexander Lidén8



24Ellie Tunander Pettersson7



25Oscar Olbacke6



26Tyra Pettersson5



27Liam Arenö4



28Elliot Eriksson Jacobsen3



29Luna Andersson2



30Ivar Danielsson1



31Isac Flink1



32Tuva Ankerud1



33Selma Jenseg1



34Saga Jenseg1



35Oliver Hilmersson1



36Ejra Flink1



37Judith Dahlström1



38Elsa Hurmalainen1



39Polly Edoff1



40Liv Nilsson1



41Matteo Pettersson1



42Julius Eriksson Jacobsen1


















Med reservation för eventuella felstavningar och andra felskrivningar.