Långa banan 7,5km, Mellanbanan ca3km, Korta Banan 800m, Minibanan 400m, Motionsklass utan tidtagning.


  • Datum: 2023-05-30 17:30
  • Plats Silleruds kyrka (Karta)
  • Mer information: Skyltat från E18

Tyvärr, registreringen är avslutad.

Beskrivning

På Långa banan och mellanbanan tillämpas tidshandikapp, på Korta och Mini startar man i åldersvis. Motionsklass utan tidtagning.

 


87st deltog i de olika klasserna i 




Vårcupens åttonde och avslutande deltävling


Kyrkorundan




PlaceringLånga Banan 7,5kmHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoä.







1Noel Fredriksson14,4534,1649,01330
2Per-Gunnar Andersson18,4030,4549,25129
3Niklas Hammar13,0036,3749,37428
4Mathias Hurtig9,5540,5650,51527
5Ville Johansson17,0034,0351,03226
6Annika Larsson8,2542,5851,23725
7Alexander Nilsson9,1542,2451,39624
8Fredrik Nilsson2,4549,2352,08923
9Gunnar Edström0,0052,5052,501122
10Jakob Hammar0,1553,0153,161221
11Per-Anders Fredriksson11,4543,3955,24820
12Filip Håkansson1,1552,4954,041019







PlaceringPromenad/Motion Poäng










1Caisa Andersson30



2Maria Karlsson Ek29



3Hardy Börås28



4Hanna Johansson27



5Ann-Christin Gunnegård26



6Jenny Gunnegård25



7Christer Andersson24



8Wolfgang Strömner23



9Pelle Linderberg22



10Hilda Jonsdottir21



11Anders Hammarström20










PlaceringMellanbananHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoäng

2KM




1Clara Karlsson Ek1,009,2410,24230
2Alma Johansson0,4510,0810,53529
3Daniel Jonsson0,0011,0111,011028
4Timian Tjensvoll0,1510,5111,06927
5Alva Edoff0,4510,2211,07726
6Elvira Olbacke0,4510,2411,09825
7Alfons Albinsson2,158,5711,12124
8Linus Hammar1,309,5511,25423
9Melker Pettersson1,459,4311,28322
10Alma Albinsson1,3010,1911,49621
11Elton Nilsson0,4511,2412,091120
12Ella Fredriksson0,3011,4512,151219
13Julia Karlsson Ek0,1512,4913,041318







PlaceringKorta bananPoäng










1Elias Frohm30



2Hugo Flink29



3Elwin Rundin28



4Thea Lidén27



5Nora Ankerud26



6Wilgot Persson25



7Wilma Hammar24



8Wilma Lindqvist23



9Edith Ekenbäck22



10Isabella Ludwig Kullander21



11Ella Marie Tjensvoll20










PlaceringMini bananPoäng










1Teia Holdö30



2Elina Gillstedt29



3Malte Eriksson28



4Liva Hagström27



5Elvis Nilsson26



6Alfons Hurmalainen25



7Thilda Lidén24



8Ludwig Persson23



9Molly Frohm22



10Vilmer Ådefors Brunzell21



11Erik Flink20



12Moa Lindqvist19



13Tora Davidsson Andersson18



14Rokhaya Spännare17



15Elliot Fredriksson16



16Björn Nilsson15



17Leon Rundin14



18Mounirou Spännare13



19Michelle Rand12



20Alexander Lidén11



21Algot Olsson10



22Leonore Rand9



23Gabriella Olsson8



24Molly Hurmalainen7



25Axel Mellqvist6



26Tyra Pettersson5



27Filippa Olsson4



28Elliot Eriksson Jacobsen3



29Polly Edoff2



30Isac Flink1



31Ejra Flink1



32Oscar Olbacke1



33Hilma Hurmalainen1



34Judith Dahlström1



35Harry Renström1



36Henry Renström1



37Elsa Hurmalainen1



38Liv Nilsson1



39Fridolf Oregran1



40Almar Olsson1











Med reservation för eventuella felstavningar och andra felskrivningar.