Ny bana för året. Långa banan 5,3km, Mellanbanan 2,3km, Korta Banan 800m, Minibanan 400m, Motionsklass utan tidtagning.


  • Datum: 2023-09-12 17:30
  • Plats Hjällen (Karta)
  • Mer information: Skyltat från E18 vid Myrås

Tyvärr, registreringen är avslutad.

Beskrivning

På Långa banan och mellanbanan tillämpas tidshandikapp, på Korta och Mini startar man i åldersvis.

 


66st trotsade myggen deltog i de olika klasserna i 




Höstcupens sjätte deltävling




Hjällen Runt




PlaceringLånga Banan 5,3kmHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoä.







1Magnus Andersson11,3524,5936,34430
2Johan Nilsson13,0023,4036,40129
3Noel Fredriksson11,4524,5736,42328
4Ville Johansson12,4024,1336,53227
5Per Schullström12,0525,0637,11526
6Fredrik Nilsson1,4036,0437,44925
7Lena Hammar9,1528,5738,12624
8Jón Indridasson7,5030,5738,47723
9Annika Larsson6,4032,4139,21822







PlaceringPromenad/Motion Poäng










1Emelie Lindqvist30



2Maria Gunnegård29



3Hilda Jónsdottir28



4Pelle Linderberg27



5Maria Karlsson Ek26



6Caisa Andersson25



7Anders Hammarström24



8Christer Andersson23



9Jenny Gunnegård22










PlaceringMellanbananHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoäng

2,3KM











1Linus Hammar1,1513,1014,25330
2Elvira Olbacke1,0013,3114,31529
3Alva Edoff1,1513,2814,43428
4Ella Fredriksson1,0013,4714,47727
5Alfons Albinsson3,0011,5214,52126
6Alma Johansson1,3013,3315,03625
7Alma Albinsson2,3012,3415,04224
8Lukas Lidén0,0015,0815,08823
9Alice Andersson0,0016,1716,17922







PlaceringKorta bananPoäng










1Elias Frohm30



2Bentley Opperman29



3Hugo Flink28



4Karl Johansson27



5Wilma Hammar26



6Nora Ankerud25



7Thea Lidén24



8Wilma Lindqvist23



9Wilgot Persson22



10Edith Ekenbäck21



11Tindra Johansson20



12Isabella Ludwig Kullander19



13Julian Karlsson18



14Henry Opperman17










PlaceringMini bananPoäng










1Elina Gillstedt30



2Elliot Fredriksson29



3Ludwig Persson28



4Axel Mellqvist27



5Moa Lindqvist26



6Tora Davidsson Andersson25



7Thilda Lidén24



8Malte Eriksson23



9Vilmer Ådefors Brunzell22



10Algot Olsson21



11Molly Hurmalainen20



12Lovis Vestlund19



13Arvid Opperman18



14Teia Holdö17



15Tuva Ankerud16



16Alexander Lidén15



17Erik Flink14



18Elliot Eriksson Jacobsen13



19Molly Frohm12



20Polly Edoff11



21Liva Hagström10



22Luna Andersson9



23Björn Nilsson8



24Fridolf Oregran7



25Almar Olsson6


















Med reservation för eventuella felstavningar och andra felskrivningar.