Långa banan 8,3km, Mellanbanan 2,1km, Korta Banan 800m, Minibanan 400m, Motionsklass utan tidtagning.


  • Datum: 2023-09-24 10:30
  • Plats Norane, Sverige (Karta)
  • Mer information: Skyltat från E18 mot Ristakan

Tyvärr, registreringen är avslutad.

Beskrivning

På Långa banan och mellanbanan tillämpas tidshandikapp, på Korta och Mini startar man i åldersvis.

 


61st deltog i de olika klasserna i 




Höstcupens sjunde deltävling




Flytjärnsrundan




PlaceringLånga Banan 8,3kmHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoä.







1Robert Bergström4,2550,4355,08630
2Alexander Nilsson7,3049,1756,47529
3Lena Hammar13,4544,0357,48328
4Noel Fredriksson18,4539,0457,49227
5Johan Nilsson20,4537,4358,28126
6Per-Anders Fredriksson17,3545,5863,33425
7Jakob Hammar0,0064,0064,00724







PlaceringPromenad/Motion Poäng










1Bo Ingemarsson30



2Jonathan Karlsson29



3Hardy Börås28



4Jenny Gunnegård27



5Ann-Christin Gunnegård26



6Karin Byh25



7Anders Hammarström24



8Maria Karlsson Ek23



9Hilda Jónsdottir22



10Christer Andersson21










PlaceringMellanbananHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoäng

2,1KM











1Elias Frohm0,009,549,54330
2Alma Albinsson2,159,4712,02229
3Elvira Olbacke1,1510,5212,07528
4Alice Andersson0,0012,1112,11827
5Alfons Albinsson2,459,2912,14126
6Clara Karlsson Ek2,1510,1112,26425
7Ella Fredriksson1,0011,3412,34624
8Alva Edoff1,1511,3912,54723
9Linus Hammar1,3012,1813,48922







PlaceringKorta bananPoäng










1Hugo Flink30



2Thea Lidén29



3Wilma Hammar28



4Wilgot Persson27



5Nora Ankerud26



6Wilma Lindqvist25



7Edith Ekenbäck24



8Isabella Ludwig Kullander23










PlaceringMini bananPoäng










1Elina Gillstedt30



2Teia Holdö29



3Thilda Lidén28



4Malte Eriksson27



5Lovis Vestlund26



6Elliot Fredriksson25



7Erik Flink24



8Moa Lindqvist23



9Tora Davidsson Andersson22



10Ludwig Persson21



11Molly Hurmalainen20



12Axel Mellqvist19



13Elliot Eriksson Jacobsen18



14Molly Frohm17



15Liva Hagström16



16Oliver Hilmersson15



17Ejra Flink14



18Isac Flink13



19Luna Andersson12



20Saga Jenseg11



21Polly Edoff10



22Leia Hagström9



23Tuva Ankerud8



24Theo Gillstedt7



25Julius Eriksson Jacobsen6



26Selma Jenseg5











Med reservation för eventuella felstavningar och andra felskrivningar.