Långa banan 7km, mellanbanan 2km, korta banan 800m, minibanan 400m


  • Datum: 2024-04-23 17:30
  • Plats Västra fågelviks kyrka (Karta)

Tyvärr, registreringen är avslutad.

Beskrivning

På långa och mellanbanan tillämpas tidshandikapp på mini och korta startar man åldersvis. Motionsklass utan tidtagning.

 


75st deltog i de olika klasserna i 




Vårcupens tredje tävling





Fågelviksrundan




PlaceringLånga Banan 7,1kmHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoä.







1Robert Bergström5,1041,4246,521130
2Johan Nilsson18,3528,4947,24129
3Anton Olsson14,5033,0247,52328
4Hans-Erik Andersson14,1033,5448,04427
5Thomas Larsson11,5036,1648,06626
6Hampus Svensson18,3029,4048,10225
7Jón Indridasson10,4537,4948,34824
8Annika Larsson7,3041,2048,50923
9Moa Bergström7,2541,2648,511022
10Thomas Bergström7,4541,4549,301221
11Fredrik Nilsson0,0049,4549,451320
12Annika Bergström13,4536,0149,46519
13Ingar Thorgrimsbo13,2537,1950,44718
14Jenny Gunnegård-5,0065,1660,161417







PlaceringPromenad/Motion Poäng










1Pia Lindqvist30



2Per Nilsson29



3Emelie Lindqvist28










PlaceringMellanbananHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoäng

2KM




1Albert Eriksson1,308,2810,08130
2Elton Nilsson0,0011,0511,05529
3Elvira Olbacke1,0010,0911,09428
4Alva Edoff1,1510,0011,15327
5Alice Andersson-1,0012,2411,24626
6Elias Frohm2,459,1812,03225
7Emil Olsson Paulsson0,0013,2613,26724
8Lo Nävehed0,0016,3716,37823
9Tuva Harrysson Fallberg-1,0017,3816,38922







PlaceringKorta bananPoäng










1Julian Karlsson30



2Axel Eriksson29



3Thea Lidén28



4Nora Ankerud27



5Wilma Hammar26



6Wilma Lindqvist25



7Isabella Ludwig Kullander24



8Melissa Havolli23



9Mindey Warg22



10Selma Eriksson21



11Alice Erlandsson20



12Ines Berglund19



13Alicia Kristoffersson18



14Olivia Runesson17



15Wilmer Olsson Paulsson16



16Werner Harrysson Fallberg15



17Tilley Warg14



18Nora Andersson13










PlaceringMini bananPoäng










1Hugo Sjöstedt30



2Lovis Vestlund29



3Oddie Holen28



4Ejra Andersson27



5Liv Nilsson26



6Hannes Andersson25



7Elvis Nilsson24



8Molly Hurmalainen23



9Tora Davidsson Andersson22



10Moa Lindqvist21



11Elina Gillstedt20



12Venessa Havolli19



13Noel Andersson18



14Vilmer Ådefors Brunzell17



15Alfred Eriksson16



16Olle Berglund15



17Thilda Lidén14



18Philip Sjöstedt13



19Liva Hagström12



20Oscar Olbacke11



21Lennox Warg10



22Björn Nilsson9



23Svea Eriksson8



24Molly Frohm7



25Tuva Ankerud6



26Ida Runesson5



27Axel Mellqvist4



28Leia Hagström3



29Fridolf Oregran2



30Polly Edoff1



31Ellie Edoff1











Med reservation för eventuella felstavningar och andra felskrivningar.