Långa banan 7km, Mellanbanan 2km, Korta Banan 800m, Minibanan 400m, Motionsklass utan tidtagning.


  • Datum: 2023-04-18 17:30
  • Plats Västra Fågelviks kyrka (Karta)

Tyvärr, registreringen är avslutad.

Beskrivning

På Långa banan och mellanbanan tillämpas tidshandikapp, på Korta och Mini startar man i åldersvis. Motionsklass utan tidtagning.

 


90st deltog i de olika klasserna i 




Vårcupens tredje deltävling




Fågelvik Runt




PlaceringLånga Banan 7,1kmHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoä.







1Daniel Larsson7,4538,4846,33930
2Ville Johansson16,4030,2347,03129
3Magnus Andersson11,5535,0947,04528
4Mathias Hurtig10,1537,3347,48727
5Per Schullström15,0533,0148,06326
6Alexander Nilsson7,4540,2348,081025
7Jakob Hammar0,0048,1048,101424
8Andrea Karlsson10,2038,0148,21823
9Noel Fredriksson15,5032,3848,28222
10Maria Karlsson Ek3,1545,1848,331121
11Ingar Thorgrimsbo12,0536,5348,58620
12Morgan Sahlin14,0535,0049,05419
13Fredrik Nilsson4,5045,2350,131218
14Ann-Christin Gunnegård3,1547,2350,381317







PlaceringPromenad/Motion Poäng










1Björn Andersson30



2Caisa Andersson29



3Maria Gunnegård28



4Hilda Jonsdottir27



5Jenny Gunnegård26



6Wolfgang Strömner25










PlaceringMellanbananHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoäng

2KM




1Melker Pettersson0,009,459,45430
2Daniel Jonsson0,1510,3110,46629
3Melker Ådefors1,459,0210,47128
4Alfons Albinsson1,459,0410,49227
5Elton Nilsson0,1510,4210,57726
6Alma Albinsson1,459,1511,00325
7Linus Hammar1,0010,2111,21524
8Clara Karlsson Ek0,3010,5611,26923
8Alva Edoff0,3010,5611,261023
10Ella Fredriksson0,3011,0011,301121
11Ida Nilsson0,3011,0411,341220
12Elvira Olbacke0,4510,5411,39819
13Mira Gunnarsson0,0011,4011,401418
14Timian Tjensvoll0,4511,2712,121317
15Julia Karlsson Ek0,0012,2812,281516
16Alice Andersson0,0013,4513,451615







PlaceringKorta bananPoäng










1Elias Frohm30



2Axel Eriksson29



3Thea Lidén28



4Mille Moberg27



5Nora Ankerud26



6Wilma Lindqvist25



7Ebbe Schlyter24



8Elwin Rundin23



9Wilgot Persson22



10Wilma Hammar21



11Selma Eriksson20



12Isabella Ludwig Kullander19



13Werner Harrysson Fallberg18



14Wilmer Olsson Paulsson17



15Ines Berglund16



16Cornelis Dahlström15



17Ella Marie Tjensvoll14



18Tuva Harrysson Fallberg13



19Felicia Gunnarsson12










PlaceringMini bananPoäng










1Rokhaya Spännare30



2Teia Holdö29



3Elvis Nilsson28



4Thilda Lidén27



5Mounirou Spännare26



6Ludwig Persson25



7Moa Lindqvist24



8Algot Olsson23



9Tora Davidsson Andersson22



10Elliot Fredriksson21



11Björn Nilsson20



12Leonore Rand19



13Filippa Olsson18



14Alfred Eriksson17



15Leon Rundin16



16Noel Andersson15



17Axel Mellqvist14



18Liva Hagström13



19Svea Eriksson12



20Tuva Ankerud11



21Oscar Olbacke10



22Molly Frohm9



23Elliot Eriksson Jacobsen8



24Michelle Rand7



25Tyra Pettersson6



26Olle Berglund5



27Oliver Hilmersson4



28Sigrid Arvidsson3



29Eira Andersson2



30Hilda Gunnarsson1



31Polly Edoff1



32Gabriella Olsson1



33Judith Dahlström1



34Elina Gillstedt1



35Almar Olsson1