Långa banan 6,8km, mellanbanan 2,3km, korta banan 800m, minibanan 400m.


  • Datum: 2024-05-21 17:30
  • Plats Trubbyn Sillerud (Karta)

Tyvärr, registreringen är avslutad.

Beskrivning

På långa och mellanbanan tillämpas tidshandikapp på mini och korta startar man åldersvis. Motionsklass utan tidtagning.

 


64st deltog i de olika klasserna i 




Vårcupens sjunde deltävling




Bysjöns Nya




PlaceringLånga Banan 6,8kmHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoä.







1Jón Indridasson8,4536,4345,28630
2Emilie Gröterud18,1528,4146,56229
3Fredrik Andrée18,2028,3746,57128
4Per Schullström14,1033,2247,32427
5Johan Nilsson18,0529,4247,47326
6Thomas Larsson11,2036,4348,03725
7Thomas Bergström8,1540,2448,39924
8Fredrik Nilsson0,4549,0049,451223
9Kudus Tekele17,0533,4750,52522
10Jenny Gunnegård-10,0061,3051,301321
11Annika Larsson7,2044,2551,451120
12Hans-Erik Andersson14,1037,5452,04819
13Per-Anders Fredriksson10,1042,4352,531018







PlaceringPromenad/Motion Poäng










1Hardy Börås30



2Siv Lennartsson Börås29



3Pelle Linderberg28










PlaceringMellanbananHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoäng

2,3KM




1Elvira Olbacke1,0012,5813,58130
2Noel Nilsson0,0014,5114,51429
3Alva Edoff2,0013,0815,08228
4Alice Andersson0,3015,0415,34527
5Ella Fredriksson2,0014,2016,20326
6Henry Opperman0,0017,0617,06625







PlaceringKorta bananPoäng










1Alfons Hurmalainen30



2Hugo Flink29



3Bentley Opperman28



4Moa Lindqvist27



5Tora Davidsson Andersson26



6Wilma Lindqvist25



7Edith Ekenbäck24



8Melissa Havolli23



9Isabella Ludwig Kullander22



10Julian Karlsson21










PlaceringMini bananPoäng










1Axel Mellqvist30



2Lovis Vestlund29



3Molly Hurmalainen28



4Venessa Havolli27



5Hasse Sillén26



6Liva Hagström Andersson25



7Erik Flink24



8Ejra Flink23



9Elliot Fredriksson22



10Hilda Sallmén21



11Oscar Olbacke20



12Eddie Luthander19



13Hilma Hurmalainen18



14Arvid opperman17



15Björn Nilsson16



16Leia Hagström Andersson15



17Vilmer Ådefors Brunzell14



18Molly Frohm13



19Teia Holdö12



20Ivar Danielsson11



21Isac Flink10



22Elsa Hurmalainen9



23Fridolf Oregran8



24Ebba Silfors7



25Elina Gillstedt6



26Polly Edoff5



27Agnes Rand4



28Viktor Olsson3



29Elmer Holdö2



30Loke Silfors1



31Hampus Nilsson1



32Ellie Edoff1











Med reservation för eventuella felstavningar och andra felskrivningar.