Långa banan 9,4km, Mellanbanan 3km, Korta Banan 800m, Minibanan 400m, Motionsklass utan tidtagning.


  • Datum: 2023-08-15 17:30
  • Plats Sundstabyns Missionshus (Karta)
  • Mer information: Skyltat från väg 172 mot Lennartsfors

Tyvärr, registreringen är avslutad.

Beskrivning

 


80st deltog i de olika klasserna i 




Höstcupens andra deltävling




Blomsjön Runt




PlaceringLånga Banan 9,4kmHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoä.







1Johan Nilsson19,1043,1762,27330
2Maija Lassila14,5047,5262,42729
3Daniel Jansson24,4038,1962,59128
4Hampus Svensson21,4041,3763,17227
5Wilhelm Myhrén14,1049,4063,501026
6Per Schullström19,4044,2164,01525
7Magnus Andersson16,2047,5664,16824
8Niklas Hammar18,1545,0364,18623
9Moa Bergström6,1558,2364,381522
10Thomas Bergström6,0058,4464,441621
11Jón Indridasson10,4054,1264,521320
12Sten-erik Lindqvist15,4550,2065,251119
13Annika Bergström17,1048,1765,27918
14Lena Hammar13,5551,4265,371217
15Lotta Pettersson21,2044,2065,40416
16Fredrik Nilsson2,3563,1965,541715
17Gunnar Edström0,0066,5066,501814
18Annika Larsson10,4056,4267,221413







PlaceringPromenad/Motion Poäng










1Kristin Johansson30



2Malin Johansson29



3Maria Gunnegård28



4Ann-Christin Gunnegård27



5Jenny Gunnegård26










PlaceringMellanbananHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoäng

3KM











1Pontus Johansson3,0016,1019,10130
2Ville Pettersson2,0017,2319,23229
3Alma Albinsson2,3018,2420,54328
4Alva Edoff1,4519,2321,08427
5Ella Fredriksson0,3020,4421,14826
6Elvira Olbacke1,4519,3821,23625
7Daniel Jonsson1,0020,4121,41724
8Linus Hammar2,3019,3222,02523
9Elton Nilsson1,1521,3022,45922
10Alice Andersson0,0023,3323,331021
11Alfons Albinsson3,4524,0327,481120







PlaceringKorta bananPoäng










1Benjamin Johansson30



2Thea Lidén29



3Wilgot Persson28



4Nora Ankerud27



5Wilma Lindqvist26



6Isabella Ludwig Kullander25



7Wilma Hammar24



8Axel Danielsson23



9Julian Karlsson22










PlaceringMini bananPoäng










1Teia Holdö30



2Elina Gillstedt29



3Vilmer Ådefors Brunzell28



4Lovis Vestlund27



5Liva Hagström26



6Ludwig Persson25



7Ellen Johansson24



8Malte Eriksson23



9Thilda Lidén22



10Molly Hurmalainen21



11Elvis Nilsson20



12Gabriella Olsson19



13Rokhaya Spännare18



14Tora Davidsson Andersson17



15Algot Olsson16



16Filippa Olsson15



17Axel Mellqvist14



18Elliot Fredriksson13



19Moa Lindqvist12



20Selma Jenseg11



21Tuva Ankerud10



22Molly Frohm9



23Oscar Olbacke8



24Luna Andersson7



25Ivar Danielsson6



26Ellie Tunander Pettersson5



27Polly Edoff4



28Mounirou Spännare3



29Liv Nilsson2



30Elliot Eriksson Jacobsen1



31Saga Jenseg1



32Leia Hagström1



33Matteo Pettersson1



34Fridolf Oregran1



35Almar Olsson1



36Valter Sköllerhag1



37Recep Sakali1


















Med reservation för eventuella felstavningar och andra felskrivningar.