Långa banan 5km, Mellanbanan 3km, Korta Banan 800m, Minibanan 400m, Motionsklass utan tidtagning.


  • Datum: 2023-08-29 17:30
  • Plats Ödebyns Bygdegård (Karta)
  • Mer information: Skyltat från Svaneholmsvägen

Tyvärr, registreringen är avslutad.

Beskrivning

På Långa banan och mellanbanan tillämpas tidshandikapp, på Korta och Mini startar man i åldersvis.

 


58st deltog i de olika klasserna i 




Höstcupens fjärde deltävling




Ödebyn Runt




PlaceringLånga Banan 5kmHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoä.







1Robert Bergström0,0030,5530,551030
2Jón Indridasson7,3026,2433,54829
3Lena Hammar9,1025,0434,14628
4Wilhelm Myhrén10,3023,5434,24527
5Noel Fredriksson11,4522,4034,25226
6Per-Anders Fredriksson11,2023,1334,33325
7Magnus Andersson11,2023,1334,33324
8Annika Larsson6,5027,5434,44923
9Johan Nilsson13,2521,3334,58122
10Fredrik Nilsson2,1032,5935,091121
11Henrik Jonsson11,2026,0337,23720







PlaceringPromenad/Motion Poäng










1Zandra Persson30



2Christer Andersson29



3Anders Hammarström28



4Maria Gunnegård27



5Hardy Börås26



6Therese Persson25



7Siv Lennartsson Börås24










PlaceringMellanbananHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoäng

3KM











1Alma Albinsson2,1519,0421,19230
2Alfons Albinsson2,4518,3721,22129
3Ella Fredriksson1,0021,5522,55328
4Linus Hammar1,3022,1423,44427
5Lukas Lidén0,0024,4824,48526
6Alice Andersson0,0031,2631,26625







PlaceringKorta bananPoäng










1Bentley Opperman30



2Hugo Flink29



3Thea Lidén28



4Nora Ankerud27



5Wilma Hammar26



6Wilma Lindqvist25



7Edith Ekenbäck24



8William Lidén23



9Wilgot Persson22



10Isabella Ludwig Kullander21



11Henry Opperman20



12Julian Karlsson19










PlaceringMini bananPoäng










1Teia Holdö30



2Elina Gillstedt29



3Thilda Lidén28



4Ludwig Persson27



5Malte Eriksson26



6Elliot Fredriksson25



7Moa Lindqvist24



8Tora Davidsson Andersson23



9Erik Flink22



10Arvid Opperman21



11Molly Frohm20



12Alexander Lidén19



13Ludvig Hedefuhr18



14Tuva Ankerud17



15Elliot Eriksson Jacobsen16



16Axel Mellqvist15



17Liva Hagström14



18Björn Nilsson13



19Wilda Myrell12



20Fridolf Oregran11



21Julius Eriksson Jacobsen10



22Henry Byh9


















Med reservation för eventuella felstavningar och andra felskrivningar.