Långa banan 5,7km, Mellanbanan 2km, Korta Banan 800m, Minibanan 400m, Motionsklass utan tidtagning.


  • Datum: 2023-09-05 17:30
  • Plats Långserud bygdegården (Karta)

Tyvärr, registreringen är avslutad.

Beskrivning

På Långa banan och mellanbanan tillämpas tidshandikapp, på Korta och Mini startar man i åldersvis.

 


52st deltog i de olika klasserna i 




Höstcupens femte deltävling




Vålungen




PlaceringLånga Banan 5,7kmHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoä.







1Thomas Petersson-2,3037,4635,161030
2Ville Johansson12,2525,2537,50229
3Magnus Andersson11,2526,5938,24528
4Per Schullström12,1526,1238,27427
5Johan Nilsson13,2025,4039,00326
6Robert Bergström2,4036,4339,23925
7Daniel Jansson16,0023,2539,25124
8Lena Hammar9,3529,5639,31623
9Fredrik Nilsson1,3538,0739,421122
10Annika Larsson6,5032,5439,44821
11Gunnar Edström1,3039,2540,551420
12Wilhelm Myhrén10,5530,4141,36719
13Sofia Wassén2,4039,0141,411218
14Peter Korpelin2,4039,0141,411217







PlaceringPromenad/Motion Poäng










1Ann-Christin Gunnegård30



2Emelie Lindqvist29



3Johanna Lindqvist28



4Maria Gunnegård27



5Anders Hammarström26



6Christer Andersson25



7Siv Lennartsson Börås24



8Pelle Linderberg23



9Maria Karlsson Ek22



10Hardy Börås21










PlaceringMellanbananHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoäng

2KM











1Alva Edoff1,1512,3813,53130
2Linus Hammar1,1512,5214,07229
3Lukas Lidén0,0014,3114,31428
4Elvira Olbacke1,1513,3714,52327
5Alice Andersson0,0015,1015,10526







PlaceringKorta bananPoäng










1Hugo Flink30



2Wilma Hammar29



3Nora Ankerud28



4Thea Lidén27



5Wilma Lindqvist26



6William Lidén25



7Edith Ekenbäck24



8Wilgot Persson23



9Isabella Ludwig Kullander22










PlaceringMini bananPoäng










1Elina Gillstedt30



2Axel Mellqvist29



3Lovis Vestlund28



4Erik Flink27



5Alexander Lidén26



6Tora Davidsson Andersson25



7Moa Lindqvist24



8Thilda Lidén23



9Molly Frohm22



10Elliot Eriksson Jacobsen21



11Oliver Hilmersson20



12Tuva Ankerud19



13Polly Edoff18



14Luna Andersson17


















Med reservation för eventuella felstavningar och andra felskrivningar.