Långa banan 7,5km omdragen till 8,8km, Mellanbanan 2,5km , Korta Banan 800m, Minibanan 400m, Motionsklass utan tidtagning.


  • Datum: 2023-08-08 17:30
  • Plats Tjolitta (Karta)
  • Mer information: Skyltat från E18 Svensbyn

Tyvärr, registreringen är avslutad.

Beskrivning

På Långa banan och mellanbanan tillämpas tidshandikapp, på Korta och Mini startar man i åldersvis.

 


53st trotsade regnet och deltog i de olika klasserna i 


Höstcupens första deltävling





Tjolitta Runt





PlaceringLånga Banan 8,8kmHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoä.








1Moa Bergström0,0052,3952,391130
2Thomas Bergström0,0053,1153,111229
3Daniel Jansson19,3035,1054,40128
4Johan Nilsson14,2040,4755,07327
5Hampus Svensson17,4037,5255,32226
6Per-Anders Fredriksson11,5045,3557,25725
7Lena Hammar11,5045,5757,47824
8Niklas Hammar15,3042,3158,01423
9Annika Bergström15,0543,4558,50522
10Jón Indridasson10,4049,4660,261021
11Magnus Andersson15,4545,1360,58620
12Fredrik Nilsson2,3058,3561,051319
13Noel Fredriksson17,2548,5365,18918








PlaceringPromenad/Motion Poäng












1Maria Gunnegård30




2Jenny Gunnegård29












PlaceringMellanbananHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoäng

2,6KM













1Alfons Albinsson2,1517,4520,00130
2Alma Albinsson1,0019,5320,53229
3Alva Edoff0,4522,1122,56328
4Clara Karlsson Ek1,3022,1723,47427
5Linus Hammar1,3022,2023,50526
6Ella Fredriksson0,1524,0324,18625
7Alice Andersson0,0041,0241,02724








PlaceringKorta bananPoäng












1Elias Frohm30




2Hugo Flink29




3Wilgot Persson28




4Nora Ankerud27




5Wilma Hammar26




6Wilma Lindqvist25




7Elwin Rundin24




8Isabella Ludwig Kullander23












PlaceringMini bananPoäng












1Elina Gillstedt30




2Teia Holdö29




3Moa Lindqvist28




4Tora Davidsson Andersson27




5Lovis Vestlund26




6Erik Flink25




7Ludwig Persson24




8Algot Olsson23




9Elliot Fredriksson22




10Mounirou Spännare21




11Liva Hagström20




12Malte Eriksson19




13Tyra Pettersson18




14Vilmer Ådefors Brunzell17




15Molly Frohm16




16Thilda Lidén15




17Rokhaya Spännare14




18Elliot Eriksson Jacobsen13




19Leon Rundin12




20Luna Andersson11




21Axel Mellqvist10




22Polly Edoff9




23Tuva Ankerud8













Med reservation för eventuella felstavningar och andra felskrivningar.