Långa banan 7km, mellanbanan 2,5km, korta banan 800m, minibanan 400m


  • Datum: 2024-04-30 17:30
  • Plats Tingevi idrottsplats Årjäng (Karta)

Tyvärr, registreringen är avslutad.

Beskrivning

På långa och mellanbanan tillämpas tidshandikapp på mini och korta startar man åldersvis. Motionsklass utan tidtagning.

 


89st deltog i de olika klasserna i 




Vårcupens fjärde deltävling




Tingevi




PlaceringLånga Banan 7kmHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoä.







1Fredrik Andrée18,5032,2351,13130
2Peter Johansson13,3038,2151,51329
3Emilie Gröterud19,1034,0553,15228
4Daniel Van der Veer7,2046,1253,32927
5Ville Johansson15,2038,4354,03526
6Annika Bergström13,0541,0054,05625
7Alexander Nilsson8,1546,1454,291024
8Fredrik Nilsson0,0055,0455,041223
9Thomas Bergström7,5047,2955,191122
10Susanne Hjert16,4538,4255,27421
11Mia Eide0,2055,1055,301320
12Jón Indridasson11,0544,4555,50819
13Jakob Hammar-5,0061,5556,551418
14Hans-Erik Andersson14,4044,2359,03717







PlaceringPromenad/Motion Poäng










1Johanna Lindqvist30



2Wolfgang Strömner29



3Hanna Johansson28



4Caisa Andersson27



5Lena Hammar26



6Niklas Hammar25



7Pia Lindqvist24










PlaceringMellanbananHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoäng

2,5KM




1Elias Frohm2,3011,5414,24130
2Levi Rönnqvist1,0014,2915,29329
3Alma Albinsson2,1513,1715,32228
4Elvira Olbacke1,0014,4215,42427
5Anchali Karlsen-1,0016,4915,491026
6Lea Rönnqvist0,0016,2016,20825
7Alice Andersson-1,0017,3316,331324
8Ella Fredriksson1,0015,3916,39623
9Leon Rönnqvist0,0016,4016,40922
10Alva Edoff1,1515,2816,43521
11Saga Karlsson2,0016,1918,19720
12Alicia Karlsson2,0016,5118,511119
13Rebecka Sosa Larsson2,0016,5218,521218
14Elton Nilsson0,0019,2119,211417
15Natalie Karlsen-1,0021,1520,151716
16Aida Hodzic2,0019,4121,411515
17Heyabel Tesfazghi2,0019,4321,431614







PlaceringKorta bananPoäng










1Alfons Hurmalainen30



2Hugo Flink29



3Thea Lidén28



4Wilma Hammar27



5Nora Ankerud26



6Wilma Lindqvist25



7Melissa Havolli24



8Isabella Ludwig Kullander23



9Julian Karlsson22



10Leonore Rand21



11Isac Vassberg Karlsson20



12Ella Rönnqvist19



12Tyra Pettersson19



14Axel Danielsson17



15Mirella Jeijo16



16Alice Selander15










PlaceringMini bananPoäng










1Lovis Vestlund30



2Malte Eriksson29



3Moa Lindqvist28



4Venessa Havolli27



5Hilda Sallmén26



6Erik Flink25



7Molly Hurmalainen24



8Liv Nilsson23



9Thilda Lidén22



10Elliot Fredriksson21



11Oscar Olbacke20



12Matteo Opperman19



13Ejra Flink18



14Hilma Hurmalainen17



15Algot Olsson16



16Luna Andersson15



17Tora Davidsson Andersson14



18Leonardo Sosa13



19Isac Flink12



20Wilgot Edvall11



21Michelle Rand10



22Liva Hagström Andersson9



23Elsa Hurmalainen8



24Molly Frohm7



25Ivar Danielsson6



26Hasse Sillén5



27Tuva Ankerud4



28Axel Mellqvist3



29Leia Hagström Andersson2



30Polly Edoff1



31Fridolf Oregran1



32Elina Gillstedt1



33Almar Olsson1



34Vera Eriksson1



35Ellie Edoff1


















Med reservation för eventuella felstavningar och andra felskrivningar.