Långa banan 6,1km, mellanbanan 2km, korta banan 800m, mini banan 400m


  • Datum: 2024-05-07 17:30
  • Plats Smolmarks skola (Karta)

Tyvärr, registreringen är avslutad.

Beskrivning

På långa och mellanbanan tillämpas tidshandikapp på mini och korta startar man åldersvis. Motionsklass utan tidtagning.

 


80st deltog i de olika klasserna i 




Vårcupens femte deltävling




Smolmarksrundan




PlaceringLånga Banan 6,1kmHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoä.







1Hans-Erik Andersson11,1030,0341,13630
2Jón Indridasson9,2032,5542,15829
3Anton Olsson13,5028,3842,28528
4Thomas Bergström6,4036,3443,141127
5Fredrik Andrée17,3025,4543,15126
6Emilie Gröterud17,0026,2343,23225
7Mia Eide0,2543,5144,161624
8Johan Nilsson17,3526,4744,22323
9Hans-Olov Eriksson16,2528,0044,25422
10Per Schullström14,1530,2244,37721
11Jan Eide11,1033,3844,48920
12Ingar Thorgrimsbo11,0033,5044,501019
13Annika Larsson7,0538,1145,161218
14Robert Bergström6,3538,4845,231317
15Marie Aldingsson8,3541,2650,011416
15Sandra Lill8,3541,2650,011416







PlaceringPromenad/Motion Poäng










1Pia Lindqvist30



2Hilda Jonsdottir29



3Kristin Henriksson28










PlaceringMellanbananHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoäng

2KM




1Alice Andersson-1,009,568,561030
2Alma Albinsson2,157,239,38229
3Elvira Olbacke1,008,519,51528
4Elias Frohm2,457,119,56127
5Annie Olsson0,009,599,591126
6Alva Edoff1,009,0110,01825
7Ella Fredriksson1,009,0210,02924
8Vidar Eriksson2,307,5310,23423
9Nora Olsson1,308,5410,24622
10Timian Tjensvoll Lee1,308,5410,24721
11Albert Eriksson3,157,4310,58320







PlaceringKorta bananPoäng










1Axel Eriksson30



2Hugo Flink29



3Nora Ankerud28



4Wilma Hammar27



5Filippa Olsson26



6Wilma Lindqvist25



7Annie Whyles24



8Julian Karlsson23



9Isabella Ludwig Kullander22



10Isac Vassberg Karlsson21



11Leni von Daake20



12Kevin Digrell19



13Olivia Nilsson18










PlaceringMini bananPoäng










1Gabriella Olsson30



2Lovis Vestlund29



3Malte Eriksson28



4Vilmer Ådefors Brunzell27



5Alfred Eriksson26



6Elina Gillstedt25



7Matteo Opperman24



8Algot Olsson23



9Erik Flink22



10Tora Davidsson Andersson21



11Elliot Fredriksson20



12Oscar Olbacke19



13Thilda Lidén18



14Ejra Flink17



15Björn Nilsson16



16Molly Hurmalainen15



17Liva Hagström Andersson14



18Molly Frohm13



19Hilda Sallmén12



20Alve Eriksson11



21Ivar Danielsson10



22Teia Holdö9



23Jonathan Karlsson8



24Axel Mellqvist7



25Elvira Karlsson6



26William Nilsson5



27Kelly Digrell4



28Isac Flink3



29Tuva Ankerud2



30Ronja Olsson1



31Leia Hagström Andersson1



32Elmer Holdö1



33Polly Edoff1



34Vera Eriksson1



35Fridolf Oregran1



36Almar Olsson1











Med reservation för eventuella felstavningar och andra felskrivningar.