Långa banan 6,1km, mellanbanan 2km, korta banan 800m, minibanan 400m


  • Datum: 2024-06-04 17:30
  • Plats Sillebotten, Sverige (Karta)

Tyvärr, registreringen är avslutad.

Beskrivning

 


51st deltog i de olika klasserna i 




Vårcupens avslutande deltävling




Ostekasa




PlaceringLånga Banan 6,1kmHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoä.







1Jenny Gunnegård-10,0051,4841,481030
2Thomas Bergström8,0033,5841,58729
3Jón Indridasson10,0031,5941,59628
4Anton Olsson15,2527,0842,33327
5Hans-Erik Andersson12,2530,2942,54526
6Gunnar Edström0,1043,2643,36925
7Emilie Gröterud18,1025,3443,44124
8Per Schullström14,0529,4544,20423
9Fredrik Andrée18,2526,3945,04222
10Robert Bergström6,2038,4645,06821







PlaceringPromenad/Motion Poäng










1Hardy Börås30



2Pelle Linderberg29



3Pia Lindqvist28



4Hilda Jonsdottir27



5Christer Andersson26










PlaceringMellanbananHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoäng

2KM




1Alma Albinsson3,158,4912,04130
2Elvira Olbacke1,4510,4412,29429
3Clara Karlsson Ek2,4510,1813,03328
4Alva Edoff2,1510,5913,14527
5Alfons Albinsson3,309,5113,21226
6Ella Fredriksson2,0011,2313,23625








Korta bananPoäng










1Julian Karlsson30



2Moa Lindqvist29



3Thea Lidén28



4Wilma Hammar27



5Melissa Havolli26



6Isabella Ludwig Kullander25










PlaceringMini bananPoäng










1Lovis Vestlund30



2Vilmer Ådefors Brunzell29



3Thilda Lidén28



4Elina Gillstedt27



5Hilda Sallmén26



6Ludwig Persson25



7Venessa Havolli24



8Molly Hurmalainen23



9Elliot Fredriksson22



10Oscar Olbacke21



11Liva Hagström Andersson20



12Eddie Luthander19



13Björn Nilsson
18



14Leia Hagström Andersson17



15Tuva Ankerud16



16Adrian Johansson15



17Polly Edoff14



18Fridolf Oregran13



19Konrad Johansson12



20Ellie Edoff11











Med reservation för eventuella felstavningar och andra felskrivningar.