Långa banan 6km, Mellanbanan 2km, Korta Banan 800m, Minibanan 400m, Motionsklass utan tidtagning.


  • Datum: 2023-04-11 17:30
  • Plats Strömsborg Lennartsfors (Karta)

Tyvärr, registreringen är avslutad.

Beskrivning

På Långa banan och mellanbanan tillämpas tidshandikapp, på Korta och Mini startar man i åldersvis. Motionsklass utan tidtagning.

 


61st deltog i de olika klasserna i Vårcupens andra deltävling 







PlaceringLånga Banan 6kmHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoä.







1Mathias Hurtig7,1031,1338,23830
2Andrea Karlsson7,2531,1038,35729
3Annika Larsson6,1032,5039,001028
4Ville Johansson13,1525,5039,05227
5Per-Anders Fredriksson9,3529,3539,10626
6Noel Fredriksson13,0526,3939,44325
7Niklas Hammar11,0528,4739,52524
8Lars Nilsson11,4528,3240,17423
9Fredrik Nilsson3,0537,1840,231222
10Ann-Christin Gunnegård2,0538,3340,381321
11Marcus Ruus21,0019,5540,55120
11Christer Ruus6,0035,5741,571119
13Peter Johansson11,3031,1442,44918
14Jakob Hammar2,3541,1043,451417







PlaceringPromenad/Motion Poäng










1Ingela Danielsson30



2Sandra Eriksson29



3Maria Carlsson28



4Maria Gunnegård27



5Wolfgang Strömner26



6Jenny Gunnegård25



7Tina Hurmalainen Persson24



8Hilda Jonsdottir23



9Maria Karlsson Ek22



10Anita Nilsson21



11Linnea Pettersson20










PlaceringMellanbananHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoäng

2,2KM




1Alma Albinsson1,3011,4513,15130
2Linus Hammar0,3013,1713,47329
3Elvira Olbacke0,3013,3214,02428
4Clara Karlsson Ek0,0014,2014,20627
5Louisa Pettersson1,3013,0314,33226
6Ella Fredriksson0,3014,1014,40525
7Alva Edoff0,3014,2214,52724
8Elton Nilsson0,1515,4215,47823
9Julia Karlsson Ek0,0016,0016,00922







PlaceringKorta bananPoäng










1Elias Frohm30



2Axel Eriksson29



3Elwin Rundin28



4Wilma Hammar27



5Melker Pettersson26



6Julian Karlsson25



7Cornelis Dahlström24



8Isabella Ludwig Kullander23










PlaceringMini bananPoäng










1Rokhaya Spännare30



2Teia Holdö29



3Elina Gillstedt28



4Elvis Nilsson27



5Thilda Lidén26



6Vilmer Ådefors Brunzell25



7Mounirou Spännare24



8Liva Hagström23



9Leon Rundin22



10Elliot Fredriksson21



11Tyra Pettersson20



12Oscar Olbacke19



13Liv Nilsson18



14Molly Frohm17



15Tuva Ankerud16



16Oliver Hilmersson15



17Judith Dahlström14



18Malte Eriksson13



19Alfred Eriksson12











Med reservation för felskrivningar