Långa banan 6km mellanbanan 2km korta banan 800m minibanan 400m


  • Datum: 2024-04-16 17:30
  • Plats Strömsborg, Lennartsfors (Karta)

Tyvärr, registreringen är avslutad.

Beskrivning

På långa och mellanbanan tillämpas tidshandikapp på mini och korta startar man åldersvis. Motionsklass utan tidtagning.

 


81st deltog i de olika klasserna i 




Vårcupens andra tävling





Lennartsforsruset




PlaceringLånga Banan 6,1kmHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoä.







1Thomas Bergström5,5033,4239,321030
2Johan Nilsson15,3024,3540,05229
3Alexander Nilsson6,3033,3640,06928
4Magnus Andersson11,1029,1740,27627
5Hans-Erik Andersson12,0028,3040,30426
6Daniel Van der Veer6,0034,4240,421125
7Jón Indridasson9,0531,5440,59724
8Emilie Gröterud16,3024,3041,00123
9Mia Eide0,0041,1441,141522
10Fredrik Andrée16,3024,5441,24321
11Annika Larsson6,4034,5141,311220
12Fredrik Nilsson0,0041,5241,521619
13Robert Bergström5,0537,1542,201418
14Anton Olsson15,0028,4443,44517
15Jan Eide13,1532,3045,45816
16Per-Anders Fredriksson10,1036,4446,541315
17Jakob Hammar0,0047,4547,451714







PlaceringPromenad/Motion Poäng










1Hilda Jonsdottir30



2Johanna Lindqvist29



3Pia Lindqvist28



4Sven Johansson27



5Anita Nilsson26



6Tina Hurmalainen Persson25



7Emelie Lindqvist24



8Kristin Johansson23



9Per Nilsson22










PlaceringMellanbananHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoäng

2KM




1Alma Albinsson2,1510,0011,15130
2Elton Nilsson0,0011,2011,20529
3Alva Edoff1,1510,2911,44228
4Ella Fredriksson1,0010,4611,46327
5Alice Andersson-1,0012,4911,491026
6William Lidén0,0012,0312,03825
7Elvira Olbacke1,0011,1112,11424
8Lukas Lidén0,4512,1713,02923
9Melker Pettersson2,0011,2513,25622
10Niclas Pettersson2,0011,2513,26721







PlaceringKorta bananPoäng










1Julian Karlsson30



2Hugo Flink29



3Thea Lidén28



4Wilma Hammar27



5Melissa Havolli26



6Nora Ankerud25



7Tage Börjesson Närtell24



8Wilma Lindqvist23



9Alexander Lidén22



10Tyra Pettersson21



11Isac Vassberg Karlsson20



12Alicia Kristoffersson19



13Olivia Runesson18



14Isabella Ludwig Kullander17



15Axel Danielsson16










PlaceringMini bananPoäng










1Lovis Vestlund30



2Ejra Flink29



3Elina Gillstedt28



4Tora Davidsson Andersson27



5Vilmer Ådefors Brunzell26



6Liv Nilsson25



7Venessa Havolli24



8Erik Flink23



9Elliot Fredriksson22



10Thilda Lidén21



11Molly Hurmalainen20



12Oscar Olbacke19



13Moa Lindqvist18



14Teia Holdö17



15Liva Hagström16



16Axel Mellqvist15



17Algot Olsson14



18Isac Flink13



19Tuva Ankerud12



20Björn Nilsson11



21Molly Frohm10



22Ida Runesson9



23Elmer Holdö8



24Elvis Nilsson7



25Ebbe Börjesson Närtell6



26Leia Hagström5



27Ivar Danielsson4



28Fridolf Oregran3



29Polly Edoff2



30Ellie Edoff1











Med reservation för eventuella felstavningar och andra felskrivningar.