Långa banan 6,2km, Mellanbanan 2km, Korta Banan 800m, Minibanan 400m, Motionsklass utan tidtagning.


  • Datum: 2023-10-01 10:30
  • Plats Sillebotten (Karta)
  • Mer information: Sillebottens badplats, skyltat från E18, Myrås

Tyvärr, registreringen är avslutad.

Beskrivning

På Långa banan och mellanbanan tillämpas tidshandikapp, på Korta och Mini startar man i åldersvis.

 


56st deltog i de olika klasserna i 




Höstcupens åttonde och avslutande deltävling

John Nell Memorial




PlaceringLånga Banan 6,1kmHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoä.







1Elisabeth Amnelind0,0038,1738,17830
2Jón Indridasson8,1532,2840,43429
3Noel Fredriksson13,4527,3341,18228
4Robert Bergström4,3536,4841,23727
5Per Schullström14,0027,3041,30126
6Annika Larsson6,4035,4342,23625
7Ville Johansson14,3528,2943,04324
8Per-Anders Fredriksson11,1532,5744,12523







PlaceringPromenad/Motion Poäng










1Bo Ingemarsson30



2Caisa Andersson29



3Hardy Börås28



4Christer Andersson27



5Anders Hammarström26



6Siv Lennartsson Börås25



7Karin Byh24



8Hilda Jónsdottir23



9Jenny Gunnegård22



10Ann-Christin Gunnegård21



11Jonathan karlsson20










PlaceringMellanbananHandi-kappVerklig tidTid inkl handi-kappverk. placPoäng

2KM











1Elias Frohm1,309,1210,42130
2Alma Albinsson2,0010,0712,07229
3Linus Hammar1,1511,0212,17427
4Alfons Albinsson2,1510,0712,22328
5Elvira Olbacke1,1511,1812,33526
6Alva Edoff1,0011,3812,38625
7Ella Fredriksson1,0011,3912,39724
8Alice Andersson0,0015,2815,28823







PlaceringKorta bananPoäng










1Bentley Opperman30



2Hugo Flink29



3Thea Lidén28



4Wilma Hammar27



5Julian Karlsson26



6Wilgot Persson25



7Nora Ankerud24



8Wilma Lindqvist23



9Edith Ekenbäck22



10Isabella Ludwig Kullander21










PlaceringMini bananPoäng










1Elina Gillstedt30



2Ludwig Persson29



3Thilda Lidén28



4Erik Flink27



5Lovis Vestlund26



6Elliot Fredriksson25



7Moa Lindqvist24



8Tora Davidsson Andersson23



9Arvid Opperman22



10Elliot Eriksson Jacobsen21



11Malte Eriksson20



12Axel Mellqvist19



13Liva Hagström18



14Molly Frohm17



15Luna Andersson16



16Tuva Ankerud15



17Polly Edoff14



18Leia Hagström13



19Julius Eriksson Jacobsen12











Med reservation för eventuella felstavningar och andra felskrivningar.